Никс надмина Нетс 111-107, спечелете предимство на домашния корт в 1-вия кръг на плейофите и оцелеете за номер 2
AP News | 2024-04-13 | 04:24:50

НЮ ЙОРК (AP) — Джейлън Брънсън имаше 30 точки и 11 асистенции след бавен старт, ОГ Ануноби вкара всичките си 15 точки през третата четвърт и Ню Йорк Никс победиха Бруклин Нетс със 111-107 в петък вечер, спечелвайки предимството на домашния корт в първия кръг на плейофите на Източната конференция.

Джош Харт добави 16 точки, а Мичъл Робинсън също имаше 15 за Никс, които си гарантираха класиране в топ 4 на Изток. Малко след като победиха Бруклин, Ню Йорк се изравни за второ място в конференцията с Милуоки, когато Бъкс загубиха от Оклахома Сити.

Никс ​​спечелиха общо четвъртата си поредна победа и завършиха сезонна победа на Нетс, която изравни серия за всички времена между местните съперници със 107 победи на брой. Бруклин спечели девет поредни победи, като нито веднъж не загуби с Кевин Дюрант и Кайри Ървинг в униформа, но Ню Йорк спечели всичките шест срещи, откакто и двамата бяха разменени в средата на миналия сезон.

Ануноби помогна за обръщане на мач, в който Нетс водеха със 17 през първото полувреме. Освен че вкара 6 за 7 през периода, той помогна на Кам Томас да остане без гол, след като гардът на Бруклин отбеляза 22 гола през първото полувреме.

Никс ​​се подобриха до 19-3, когато Anunoby играе. Те приемат Чикаго в неделя в последния си мач от редовния сезон.

Томас завърши с 41 точки. Трентън Уотфорд добави 17 точки и 13 борби за Нетс, които спечелиха шест от девет.

Никс ​​започнаха бавно една вечер след победата над водещия в НБА Бостън. Те изостанаха с 11-0 и пропуснаха 12 от първите си 14 удара, а Нетс се състезаваха към преднина от 30-14.

След това Ню Йорк нарасна със 70 точки през следващите две четвърти.

Брансън най-накрая излезе на борда при 4:16 до края на полувремето и бързо имаше девет преди 3-те минути. Никс го намалиха до 63-54 на полувремето, след което излязоха с 9-0, което изравни за първи път след кражба и забивка на Ануноби.

Ню Йорк надигра Бруклин с 30-13 в трета и се покачи с 11 в четвъртата, преди Нетс да се доближат отново. Бяха разменени думи между Ануноби и Томас в последните секунди, след като Томас нокаутира Брънсън при изпълнение на фаул. И двамата играчи получиха технически фалове.

Мрежите играха без титуляри и ключови ротационни играчи като Денис Шрьодер, Дориан Фини-Смит, Кам Джонсън и Денис Смит-младши. Уотфорд стартира за първи път за сезона, а Джейкъб Гилиард се появи едва за трети път с Нетс след подписването двустранен договор миналия месец.

Нетс: Посещение на Филаделфия в неделя.

Никс: Домакин на Чикаго в неделя.